MSZP: Magyarország az unió fekete báránya lett
Kovács László szerint megbecsült tagállamból Magyarország mára az Európai Unió fekete báránya lett.
Kovács László szerint megbecsült tagállamból Magyarország mára az Európai Unió fekete báránya lett.
Az Európai Unió kelet-európai tagországai jobban teljesítettek a tavalyi év harmadik negyedévében az uniós átlagnál, legfőképpen a német export húzóerejének köszönhetően - derül ki az Eurostat pénteken ismertetett adataiból.
Az európai uniós tagállamok vezetőinek nyersen Orbán Viktor értésére kellene adni, hogy rossz úton jár – tanácsolja a brit The Economist című lap.
A miniszterelnök szóvivője szerint diszkrimináció lenne, ha kizárólag Magyarországot köteleznék médiatörvénye egyes passzusainak megváltoztatására, a már hatályos magyar jogszabályban ugyanis nincs olyan rendelkezés, amely más uniós tagállam joganyagában ne lenne megtalálható.
Ha az Európai Unió szükségesnek ítéli a médiatörvény megváltoztatását, akkor azt elfogadjuk - jelentette ki Orbán Viktor miniszterelnök külföldi újságíróknak a Reuters jelentése szerint.
Bacilusnak nevezi Európára nézve Orbán médiatörvényét a német közszolgálati televízió első embere.
A kormány szerint a külföldi kritikák megfogalmazói vélhetően nem ismerik a törvény tartalmát, és nyilatkozataikat a hazai ellenzék fűti.
Észtországban nem mindenki lelkesedik az euróért, az új hivatalos fizetőeszközért. Legalább is ezt a benyomást szereztük, amikor a hvg.hu telefonon kérdezte az észteket az új pénzről. Van, aki letargiába esett, van, aki beletörődött és van, aki örül: a beruházások illetve a gazdaság erőteljes fellendülését reméli.
„Az Orbán-kormány céltudatos lépéseket tesz az egyeduralom megteremtésére” – hangzott el Kovács Lászlónak, az MSZP alelnökének csütörtöki sajtótájékoztatóján. A volt külügyminiszter erélyes szavakkal ostorozta az elmúlt hét hónap kormányzati tevékenységét. Bejelentette: pártja a kármentés érdekében január elejére „a demokratikus pártok részvételével” tanácskozást kezdeményez.
A soros elnökség, amelyet Magyarország január 1-jén átvesz, az Európai Unió talán legfontosabb intézményi eleme, mert az EU tevékenységét a soros elnökséget betöltő tagország hangolja össze és sok tekintetben irányítja is.
A brüsszeli bizottság megkezdte a vizsgálódást a magyar médiatörvény ügyében – közölte a hvg.hu tudósítójának adott telefoninterjúban Jean Asselborn. Tudomása szerint egyelőre nincs napirenden a Magyarország elleni szankciók bevezetése.
Az új magyar médiatörvény egy igazi európai jogszabály: nincs olyan fontos pontja, amely ne lenne megtalálható más Európai Uniós tagállam, vagy tagállamok jogszabályaiban - közölte Szijjártó Péter, a miniszterelnök szóvivője csütörtökön.
Nincsenek meg a feltételei annak, hogy az Európai Unióban egységes jogi szabályozást vezessenek be a kommunista rendszerek által elkövetett bűnökről, egyebek között egy szintre helyezve ezeket a náci rezsimek bűneivel - állapította meg az Európai Bizottság.
Vizsgálja az Európai Bizottság a héten jóváhagyott magyar médiatörvényt abból a szempontból, hogy mindenben megfelel-e az Európai Unió jogszabályainak - tudatta a végrehajtó testület szóvivője.
Nemzeti szinten sokszor hiányosak az uniós pénzek felhasználására vonatkozó ismeretek, nem megfelelő az adminisztratív előkészítése a támogatások fogadásának, problémák mutatkoznak a nemzeti társfinanszírozással, emellett a civil szervezetek és a roma közösségek sem kapnak elegendő szerepet a folyamatban.
Az Európai Tanács hétfői ülésén a mérgező, egészségünket veszélyeztető biocidok - rovar- és rágcsálóirtó, valamint fertőtlenítő szerek - piacon tartása mellett foglalt állást, ami jelentős visszalépés az Európai Parlament által szeptemberben megszavazottakhoz képest - értékeli a Levegő Munkacsoport a brüsszeli döntést az MTI-hez eljutatott közleményében.
Az Európai Bizottság hétfőn úgy döntött, hogy engedélyezi Magyarország számára a termőföld-vásárlási moratórium, a magyarországi lakóhellyel nem rendelkező uniós polgárok és valamennyi jogi személy termőföldszerzésének korlátozására vonatkozó átmeneti időszak meghosszabbítását három évvel.
Egységesebbnek kell mutatkoznia ahhoz az Európai Uniónak, hogy ne csorbuljon tovább befolyása az Egyesült Államoknál - vélte Catherine Ashton uniós kül- és biztonságpolitikai főképviselő egy jelentésben, amelyet az EU-tagországok állam- és kormányfőinek mutatott be pénteken Brüsszelben.
Európai uniós tagjelöltté nyilvánították Montenegrót pénteken az EU tagországainak állam- és kormányfői.
Megállapodtak az EU-országok állam-, illetve kormányfői abban, hogy állandó jellegű pénzügyi stabilitási mechanizmust - lényegében készenléti hitelkeretet - hoznak létre az euróövezet védelmében, és ehhez azzal teremtik meg a jogi alapokat, hogy módosítják az EU alapszerződését, közölték csütörtök este diplomaták az uniós csúcsértekezlet helyszínén.